NASTAVILI SA POBJEDAMA Barca ubjedljiva protiv Raya, hattrick Messija

01:25:00 Unknown 0 Comments

NASTAVILI SA POBJEDAMA Barca

ubjedljiva protiv Raya, hattrick Messija

U posljednjoj utakmici 27. kola španske Primere Barcelona je večeras slavila ubjedljivo na gostovanju protiv Rayo Vallecana. Bilo je 5:1, čime je aktuelni prvak ostao na prvom mjestu na tabeli.
Povela je Barca u 23. minuti nakon velike greške golmana Carlosa, kojemu je ispala lopta, a loptu u praznu mrežu šalje Rakitić.
Svega minut kasnije Messi udvostručuje prednost Barce nakon asistencije Neymara, ali treba naglasiti kako je Neymar bio u nedozvoljenoj poziciji ranije prije gola. Posao Barceloni olakšao je Llorente u 42. minuti koji je zaradio direktan crveni karton nakon oštrog starta nad Rakitićem.
U drugom poluvremenu gledali smo još ubjedljiviju Barcu, koja je postigla još tri gola. Prvo je Messi u 53. minuti pogodio za 3:1.
Svega četiri minute kasnije Manucho postiže jedini gol za Rayo nakon lijepe akcije i asistencije Bebea.
U 67. minuti Iturra je zaradio crveni karton nakon što je u šesnaestercu srušio Busqetsa, a najstrožiju kaznu nije iskoristio Suaraz kome Carlos sjajno brani penal.
Ipak svega tri minute kasnije Messi postiže svoj hat trick nakon odlične asistencije Busqetsa, a konačan rezultat 5:1 za Barcu postavlja Arda Turan svojim prvim golom u dresu katalonskog tima u 86. minuti.

English translation

In the last match of 27 th round of the Spanish Primera Barcelona tonight won convincingly away against Rayo Vallecano. It was 5: 1, which is the current champion remained in first place in the standings.

She led Barca to 23 minutes after the big mistakes goalkeeper Carlos, who dropped the ball, and the ball into an empty net by Rakitic.

Only minutes later Messi doubled Barca's advantage after Neymar assistance, but it should be noted that the Neymar was offside earlier before the bar. Business Barcelona facilitated Llorente after 42 minutes which earned a straight red card after a mistimed challenge of Rakitic.

In the second half we looked more persuasive Barca, which has achieved three goals. First Messi after 53 minutes hit the 3: 1.

Only four minutes later, Manucho scored the only goal for Rayo after a fine campaign and assists babies.

In 67 minutes Iturra earned a red card after a corner, crashed Busqetsa, a penalty is not used Suaraz whom Carlos has defended a penalty.

But just three minutes later, Messi scored his hat trick after a great assistance Busqetsa, a final score of 5: 1 for Barca sets Arda Turan his first goal in the jersey of the Catalan team in 86 minutes.